wtorek, 14 sierpnia 2012

Wieczór kinowy

   FILM - DRAMATY

Wiadomo wakacje , ale nawet w takim czasie niekiedy dopada nas nuda a wtedy... zasiadamy przed TV , albo sięgamy po książkę. Mamy dla was parę propozycji  :)
(Polecam tylko te filmy które oglądałam i z czystym sumieniem mogę polecić)
 A więc:

 Dla lubiących dramaty na razie mam 4 filmy :

1. (bardziej ambitne dzieło) ZA WSZELKĄ CENĘ (2004)

 Maggie (Hilary Swank) -dziewczyna z patologicznej rodziny próbuje osiągnąć sukces w kobiecym boksie zawodowym.Zdana sama na siebie stara się dostać pod opiekę uznanego trenera Frankie (Clint Eastwood) ten jednak stanowczo odmawia. Jednak Maggie nie poddaje się i bez zgody trenera przychodzi na siłownię. Pomaga jej klubowy sprzątacz Scrap, przyjaciel trenera i emerytowany bokser. Na skutek nacisków ze strony Scrapa, widząc zaangażowanie i poświęcenie Maggie, Frankie w końcu decyduje się jej pomóc. Podczas treningów pomiędzy Maggie i Frankiem zawiązuje się nić przyjaźni.Wkrótce przyjdzie im stanąć do walki, w której trzeba będzie czegoś więcej niż odwaga...


Film  naprawdę przepiękny! Porusza i to jak...
Ambitne dzieło Clinta Eastwooda a nie jakiś 'badziew'.
2. (bardziej dla młodzieży w wieku 15-16 lat)
    3 METRY NAD NIEBEM  (2010)

Film opowiada historię dwóch młodych ludzi z zupełnie innych światów. Babi (Maria Valverde) jest spokojną studentką, Hache (Mario Class) -chłopak  gwałtowny i porywczy z okropną przeszłością. Jednak między nimi narodzi się niekonwencjonalna miłość opatrzona walką większą niż się spodziewali.Także jeden z filmów mojej czołówki , ale też jeden z najlepiej ocenianych filmów młodzieżowych.


Lub coś z tych (także jedne z ulubionych) :

 3.                                                                                4.

To są akurat melodramaty , też świetne choć troszkę mniej poruszające, ale też warto !                                                                                     

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz